تبلیغات
هر چی بخوای هست - مطالب اردیبهشت 1389

ای کاش

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389-06:03 ب.ظ

ای کاش دیگر ای کاشی وجود نداشت.......


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلتنگتم

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:شنبه 25 اردیبهشت 1389-09:00 ب.ظ

سازگلهای دلم آهنگ توست / یار بی رنگ غزل هم رنگ توست

 رفتی اماجان چشمانت بگو / حس نکردی یک نفردلتنگ توست . . .؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کنکور ارشد دانشگاه آزاد

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:شنبه 25 اردیبهشت 1389-07:26 ب.ظ

سلام دوستان

به نظر شما کنکور ارشد دانشگاه آزاد امسال در رشته شما در چه سحطی بود؟

من خودم نرم افزار دادم سوالات واقعا برا کسی که خونده بود راحت بودن ولی متاسفانه من نخونده بودم خوب نتونستم جواب بدم . ایشاله همتون قبول شین منم همینطور

لطفا نظر بدین تو نظراتون رشتتون یادتون نره مر3000000000000
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شاگرد زیرک و استاد

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:پنجشنبه 16 اردیبهشت 1389-09:51 ب.ظ

استاد دانشگاه با این سوال شاگردانش را به یك چالش ذهنی کشاند:آیا خدا هر چیزی که وجود دارد را خلق کرد؟

شاگردی با قاطعیت پاسخ داد:"بله او خلق کرد"

استاد پرسید: "آیا خدا همه چیز را خلق کرد؟"

شاگرد پاسخ داد: "بله, آقا"

استاد گفت: "اگر خدا همه چیز را خلق کرد, پس او شیطان را نیز خلق کرد. چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون که کردار ما نمایانگر صفات ماست , خدا نیز شیطان است!"

شاگرد آرام نشست و پاسخی نداد. استاد با رضایت از خودش خیال کرد بار دیگر توانست ثابت کند که عقیده به مذهب افسانه و خرافه ای بیش نیست.

شاگرد دیگری دستش را بلند کرد و گفت: "استاد میتوانم از شما سوالی بپرسم؟"

استاد پاسخ داد: "البته"

شاگرد ایستاد و پرسید: "استاد, سرما وجود دارد؟"

استاد پاسخ داد: "این چه سوالی است البته که وجود دارد. آیا تا کنون حسش نکرده ای؟ "

شاگردان به سوال مرد جوان خندیدند.

مرد جوان گفت: "در واقع آقا, سرما وجود ندارد. مطابق قانون فیزیک چیزی که ما از آن به سرما یاد می کنیم در حقیقت نبودن گرماست. هر موجود یا شی را میتوان مطالعه و آزمایش کرد وقتیکه انرژی داشته باشد یا آنرا انتقال دهد. و گرما چیزی است که باعث میشود بدن یا هر شی انرژی را انتقال دهد یا آنرا دارا باشد. صفر مطلق (460- F) نبود کامل گرماست. تمام مواد در این درجه بدون حیات و بازده میشوند. سرما وجود ندارد. این کلمه را بشر برای اینکه از نبودن گرما توصیفی داشته باشد خلق کرد." شاگرد ادامه داد: "استاد تاریکی وجود دارد؟"

استاد پاسخ داد: "البته که وجود دارد"

شاگرد گفت: "دوباره اشتباه کردید آقا! تاریکی هم وجود ندارد. تاریکی در حقیقت نبودن نور است. نور چیزی است که میتوان آنرا مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمیتوان. در واقع با استفاده از قانون نیوتن میتوان نور را به رنگهای مختلف شکست و طول موج هر رنگ را جداگانه مطالعه کرد. اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید. یک پرتو بسیار کوچک نور دنیایی از تاریکی را می شکند و آنرا روشن می سازد. شما چطور می توانید تعیین کنید که یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد؟ تنها کاری که می کنید این است که میزان وجود نور را در آن فضا اندازه بگیرید. درست است؟ تاریکی واژه ای است که بشر برای توصیف زمانی که نور وجود ندارد بکار ببرد."

در آخر مرد جوان از استاد پرسید: "آقا، شیطان وجود دارد؟"

زیاد مطمئن نبود. استاد پاسخ داد: "البته همانطور که قبلا هم گفتم. ما او را هر روز می بینیم. او هر روز در مثال هایی از رفتارهای غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده میشود. او در جنایتها و خشونت های بی شماری که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد. اینها نمایانگر هیچ چیزی به جز شیطان نیست."

و آن شاگرد پاسخ داد: شیطان وجود ندارد آقا. یا حداقل در نوع خود وجود ندارد. شیطان را به سادگی میتوان نبود خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما. کلمه ای که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد. خدا شیطان را خلق نکرد. شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی بشر عشق به خدا را در قلب خودش حاضر نبیند. مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود به خود می آید و تاریکی که در نبود نور می آید.


نام مرد جوان یا آن شاگرد تیز هوش چیزی نبود جز ، آلبرت انیشتن !
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کاش بازم با هم باشیم

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:پنجشنبه 16 اردیبهشت 1389-12:54 ب.ظ

پیش هم بودن اگر دیروزها لطفی نداشت....ارزش دیروز را امروز باور میکنم
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بدون عنوان

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:دوشنبه 13 اردیبهشت 1389-11:35 ق.ظ

رفتم که دگرنگه به رویت نکنم.... گرقبله شوی سجده به سویت نکنم....گردسته گلی شوی و آیی به برم....بردارم و بگذارمو بویت نکنم


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازم تنهااااام

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:دوشنبه 13 اردیبهشت 1389-11:26 ق.ظ

آنکه ویران شده از یار مرا میفهمد....آنکه تنها شده بسیار مرا میفهمد...چه بگویم که چنان از تو فرو ریخته ام....که فقط ریزش دیوار مرا میفهمد


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خیلی تنهام

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:دوشنبه 13 اردیبهشت 1389-11:17 ق.ظ

درعشق اگر عذاب دنیا بکشی....با اشک دو دیده طرح دریا بکشی....تا خلوت من هزار فرصت باقیست...تنها نشدی که درد تنها بکشی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جون عزیزتره!

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:شنبه 11 اردیبهشت 1389-11:44 ق.ظ

مرد درحال تمیز كردن اتومبیل تازه خود بود كه متوجه شد پسر 8 ساله اش بر روی ماشین خط می اندازد مرد با عصبانیت چندین مرتبه ضربات محكمی بر دستان كودك زد بدون اینكه متوجه آچاری كه در دستش بود شود در بیمارستان كودك انگشتان دست خودرا از دست داد کودک پرسید : پدر انگشتان من كی دوباره رشد می كنند ؟ مرد نمی توانست سخنی بگوید ، به سمت ماشین بازگشت و شروع كرد به لگد مال كردن ماشین وچشمش به خراشیدگی كه كودك كرده بود خورد كه نوشته بود ( !دوستت دارم پدر)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سه پرسش سقراط

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:شنبه 4 اردیبهشت 1389-12:31 ب.ظ

 


هر زمان شایعه ای روشنیدیدو یا خواستید شایعه ای را تکرار کنید این فلسفه را در ذهن خود داشته باشید!

در یونان باستان سقراط به دلیل خرد و درایت فراوانش مورد ستایش بود. روزی فیلسوف بزرگی که از آشنایان سقراط بود،با هیجان نزد او آمد و گفت:سقراط میدانی راجع به یکی ازشاگردانت چه شنیده ام؟

سقراط پاسخ داد:"لحظه ای صبر کن.قبل از اینکه به من چیزی بگویی از تومی خواهم آزمون کوچکی را که نامش سه پرسش است پاسخ دهی."مرد پرسید:سه پرسش؟سقراط گفت:بله درست است.قبل از اینکه راجع به شاگردم بامن صحبت کنی،لحظه ای آنچه را که قصدگفتنش را داری امتحان کنیم.

اولین پرسش حقیقت است.کاملا مطمئنی که آنچه را که می خواهی به من بگویی حقیقت دارد؟مرد جواب داد:"نه،فقط در موردش شنیده ام."سقراط گفت:"بسیار خوب،پس واقعا نمیدانی که خبردرست است یا نادرست.

حالا بیا پرسش دوم را بگویم،"پرسش خوبی"آنچه را که در موردشاگردم می خواهی به من بگویی خبرخوبی است؟"مردپاسخ داد:"نه،برعکس…"سقراط ادامه داد:"پس می خواهی خبری بد در مورد شاگردم که حتی درموردآن مطمئن هم نیستی بگویی؟"مردکمی دستپاچه شد و شانه بالا انداخت.

سقراط ادامه داد:"و اما پرسش سوم سودمند بودن است.آن چه را که می خواهی در مورد شاگردم به من بگویی برایم سودمند است؟"مرد پاسخ داد:"نه،واقعا…"سقراط نتیجه گیری کرد:"اگرمی خواهی به من چیزی رابگویی که نه حقیقت داردونه خوب است و نه حتی سودمند است پس چرا اصلا آن رابه من می گویی؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کودکی

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:شنبه 4 اردیبهشت 1389-11:01 ق.ظ

کاش همان کودکی بودیم که حرفهایش را از نگاهش می توان خواند اما اکنون اگر فریاد هم بزنیم کسی نمی فهمد و دل خوش کرده ایم که سکوت کرده ایم سکوت پر بهتر از فریاد تو خالیست دنیا را ببین... بچه بودیم از آسمان باران می آمد بزرگ شده ایم از چشمهایمان می آید!! بچه بودیم دل درد ها را به هزار ناله می گفتیم همه می فهمیدند بزرگ شده ایم درد دل را به صد زبان به كسی می گوییم ...هیچ كس نمی فهمد
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نروووووو

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389-08:20 ب.ظ

بوسه ز تو در خواب گرفتم.... گویی که گل از چشمه مهتاب گرفتم.... در برکه اشکم همه تن نقش تو دیدم.... این هدیه خوبی است که از آب گرفتم.... هرگز نتوانی که ز من دور بمانی..... چون در دل خود عکس تو را قاب گرفتم


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عشق

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389-12:13 ب.ظ

رفتی و در دل ماند ماند بجای... عشقی آلوده به نومیدی و درد... نگهی گمشده در پرده اشک....حسرتی یخ زده در خنده سرد.... آه اگر باز سویم آیی... دیگر از کف ندهم آسانت ....ترسم این شعله سوزنده عشق....آخر آتش فکند برجانم


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عشق من

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389-12:05 ب.ظ

می خواهم تو را مهمان کنم در گوشه ای ازقلب خویش ......آیا قبولش میکنی این کلبه ویرانه را

 


 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo
کوچک کننده بینی کره ای اصل عطر زنانه لالیک Lalique le Parfum کرم کانگورو جادوی زیبائی موبر دائمی پاریس بیوتی