تبلیغات
هر چی بخوای هست - دانستنیهای علمی

دانستنیهای علمی

نویسنده :سارا شاد
تاریخ:جمعه 30 دی 1390-10:19 ق.ظ

آیا میدانستید.....

بقیه در ادامه مطلب

آیا می دانستید....
نخستین كشاورزان 9 هزار سال پیش از میلاد مسیح دست به پرورش گیاهان زدند و اولین بار در مناطقی از خاورمیانه زراعت به طور گسترده انجام می‌شد.

90 درصد سم مارها از پروتئین تشكیل یافته است؟

بعد از مرگ انسان قلب انسان چهار ساعت و ششها شش تا هشت ساعت، کبد دوازده ساعت، لوزالمعده هفده ساعت و کلیه ها بیست و چهار ساعت بدون اکسیژن زنده هستند

درازترین جانور یک نوع کرم خاکی است که درازای آن به بیش پنجاه و پنج متر میرسد؟

شمپانزه ها قادرند مقابل آینه چهره خود را تشخیص دهند اما میمونها نمیتوانند؟

بزرگترین طلای سفیدی یکپارچه که تاکنون یافت شده ، طلای سفیدی بود که در حدود صد و شصت سال پیش در حوالی سیبری به دست آمد. این طلای سفید دوازده و نیم کیلوگرم وزن ، و در زمان خود سی و دو هزار و پانصد دلار ارزش داشت.

اگر سر لاشخور مو یا پر داشت هنگامی كه با منقار خود از گوشت لاشه تغذیه می كرد، میكروبها وارد موهایش می شدند و همان جا رشد می كردند اما بی موئی سر لاشخور باعث می شود كه كله این حیوان در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد و در نتیجه میكروبها روی سرش از بین بروند.

درازترین دم به سوسمار آبهای شور تعلق دارد که درازای آن به سه متر میرسد؟

احتمال ابتلای یک نوزاد به بیماری دیابت از طرف مادر دیابتی یک و نیم درصد و از طرف پدر دیابتی شش درصد میباشد؟

تنها با خوردن یك عدد گوجه‌فرنگی در روز نزدیك به نصف نیاز روزانه‌تان به ویتامین ث را دریافت می‌كنید؟
آیا می دانستی هنگامی که هسته ی ستاره منفجر می شود پوسته های بیرونی آن به بیرون پرتاب می شوند که در خلال چند ساعت انرژی ای را منتشر می کند که خورشید ما در مدت پنج میلیون سال منتشر می کند حال ستاره چندین برابر درخشان تر می شود.

آیا می دانستی که مغز انسان فقط دو درصد از وزن بدن را تشکیل میدهد ولی بیست و پنج درصد از اکسیژن دریافتی بدن را به تنهایی مصرف میکند.

آیا می دانستید که گرمی در تابستان بخاطر نزدیکی زمین به خورشید نیست . بلکه بخاطر بیست و سه و نیم درجه کجی زمین است.

آیا میدانستی که چرا وقتی یک سیب گندیده را در بین سیب های سالم قرار میدهیم بقیه سیب ها هم بعد از مدتى می گندند. دلیل این است که سیب گندیده یک نوع گاز از خودش انتشار میدهد که باعث گندیدن بقیه سیب ها می شود.

آیا می دانستی که موز تنها میوه اى هست که یک مقدار از نیکوتن وارد شده توسط سیگار به بدن را کاهش می دهد.

آیا می دانستی که قاره امریکا تا پنجاه میلیون سال دیگر دو نیم خواهد شد.آیا می دانستی که در هر ثانیه بیش از 5000 بیلیون بیلیون الکترون به صفحه تلویزیون بر خورد می کند و تصویرى را که شما تماشا می كنید بوجود مى آورد.

آیا می دانستی که فشار در مرکز خورشید تقریبا 700 میلیون تن بر شش و نیم سانتی متر مربع است .

آیا می دانستی که عدد 2520 را میتوان بر اعداد 1 تا 10 تقسیم نمود بدون آنکه خارج قسمت کسری داشته باشد .

آیا می دانستی که جرم دور افتاده ترین سیاهچاله اى را که تاکنون شناسایى شده است هزار تریلیون «10 به توان 15» برابر جرم زمین یا به عبارت دیگر سه میلیارد برابر خورشید است. این سیاهچاله 13 میلیارد سال نورى از زمین فاصله دارد.

آیا می دانستی زادگاه میوه کیوى کشور چین میباشد ، چینی ها سالانه فقط دویست تن کیوى از بوته هاى خودرو برداشت می کنند.

آیا می دانستید که ظروف پلاستیکی تقریبا پنجاه هزار سال در برابر تجزیه و فساد مقاومند.

آیا می دانستی که قد انسان تا 20 الی 25 و گاها" تا 40 سالگى بلند میشود و از چهل سالگى به بعد قد انسان هر دو سال حدود شش میلى متر کوتاه می شود .

آیا می دانستی سفیدرود با 800 کیلومتر طولانی ترین رود ایران می باشد.

آیا می دانستی سریعترین هواپیماى مسافربرى ، هواپیماهاى کنکورد می باشد که با سرعتی معادل 2200 کیلومتر در ساعت پرواز می کنند.


آیا می دانستی که محققان نوع بسیار کوچکی از باکترى را کشف کرده اند که در کلیه بعضی افراد زندگی میکند و در شکل دهی سنگها کلیه نقش مهمی دارد.

آیا می دانستی که خوردن آب انگور خطر ابتلا به سنگ کلیه را در افرادى که استعداد آن را دارند را تا 44 درصد افزایش میدهد.

آیا می دانستی که در تمام وجود شما بیش از یک مشت گچ «کلسیم» وجود دارد.

آیا می دانستی که تحقیقات نشان داده است که وجود مقداری یون کلسیم در نیمه چپ بدن علت قرار گرفتن قلب در آن نیمه از بدن است.

آیا می دانستی که سیب بیشتر از یک فنجان قهوه میتواند صبحها خواب را از سر بپراند و انسان را آماده کار کند.

آیا می دانستی که لایه ازن فقط به اندازه دو سکه بروى هم کلفتی دارد.


آیا می دانستی که ادرار موش در زیر اشعه ماورا بنفش میدرخشد و همین امر باعث میشود که بازها بتوانند آنها را شکار کنند.

آیا می دانستی کانگروها قادر نیستند بسوى عقب راه بروند.

آیا می دانستی که پنجاه درصد از مردان و ده درصد از زنان جهان سیگارى هستند.

آیا می دانستی ایران از نظر ذخایر مس اولین کشور جهان می باشد.

آیا می دانستی بنا به تخمین سازمان جهانى بهداشت، مرگ و میر ناشى از سرطان در غرب آفریقا، آمریکاى جنوبى، جزایر کارائیب و شمال شرقى آسیا در پانزده سال آینده به هفتاد و پنج درصد خواهد رسید.


آیا می دانستی سالانه 4 هزار نفر غیر سیگارى در اثر همنشینی با افراد سیگارى به سرطان ریه مبتلا شده و جان می سپارند.

آیا می دانستی خورشید ستاره اىست که پنج میلیارد سال عمر دارد.

آیامی دانستی که وزن کل موریانه هاى جهان ده برابر وزن کل انسانها است.

آیا می دانستی که خوردن یک عدد گریپ فروت در روز در کاهش وزن افراد چاق تاثیر بسزایی دارد و از بروز دیابت پیشگیرى میکند.

آیا می دانستی که گریه و خنده از یک قسمت مغز ناشی میشوند و هر دو در حد متعادل در سلامت انسان موثرند.

آیا می دانستی که گاو نر کور رنگ است و فقط نسبت به حرکات شنلی که گاو باز در مقابل چشمانش تکان میدهد به خشم میاید و دیگر فرقی نمیکند که شنل به چه رنگی باشد.

آیا می دانستی که سیاره زهره تنها سیاره اى است که هم جهت با حرکت عقربه هاى ساعت حول محور خویش میگردد.

آیا می دانستی دلیل تاثیر طب سوزنی این است که با فرو کردن سوزن در نقاطی دقیق و معین ، بر مغز و اعصاب تاثیر می گذارد و اعصاب به این طریق ماده اى ضد درد به نام اندورفین آزاد میکند که موجب کاهش درد میشود.آیا می دانستی در عمق 30 کیلومترى زمین دماى محیط به هزار و دویست درجه سانتیگراد میرسد.

آیا می دانستی که ایران از نظر ذخایز معدنی مقام پنجم را در جهان دارد.

آیا می دانستی استعمال یک نخ سیگار، بیست بار ضربان قلب را بیشتر میکند و حتی بیست دقیقه پس از قطع سیگار، این ازدیاد ضربان ادامه می یابد در نتیجه قلب یک فرد سیگارى طی یک روز تقریبا" ده هزار بار بیشتر از افراد غیر سیگارى میزند (اگر یک بسته سیگار مصرف کند) و همین عوامل در بروز نارسایی و فرسودگی قلب دخالت عمده اى دارند.

آیا می دانستی براى جلوگیرى از پوکی استخوان و سالم نگه داشتن دندانها، کافیست که روزى دو لیوان شیر بخورید.

آیا می دانستی که در حال حاضر بیش از صد میلیون مین در نود کشور جهان وجود دارد.

آیا می دانستی که نسل انسان روز به روز باهوش تر میشود، مثلا یک انسان معمولی صد سال پیش ، در عصر امروز ما یک انسان عقب افتاده فرض میشود.

آیا می دانستی بزرگترین عامل چربی خون کشیدن سیگار میباشد.

آیا می دانستی برج ایفل 1792 پله دارد.

آیا می دانستی که افزایش میزان فسفر در خون میتواند باعث جدا شدن کلسیم از استخوان ها شود که در نهایت باعث ضعیف شدن استخوانها و شکسته شدن آنها میشود

آیا می دانستی که دو کشور چین و آمریکا بیشترین تولید کننده سیر میباشند.

آیا می دانستی که مطالعات جدید نشان میدهد مصرف همزمان ویتامین های «اى و سی» ممکن است در کاهش ابتلا افراد به بیماری آلزایمر موثر باشد.

آیا می دانستی که هر 186 هزار سال یکبار ، کره زمین کاملا" به زیر آب میرود و تمامی زمین پوشیده از آب میشود و دوباره بعد از مدتی سر از آب بیرون میآورد.

آیا می دانستی که یک بررسی نشان داده خانواده هایی که در آنها مصرف روزانه یک لیوان شیر به صورت عادت درآمده است، فرزندانی شاداب و باهوش دارند.

آیا می دانستی که عسل به کمک دیاستازهایش چربی های اطراف قلب را آب می کند. به همین دلیل مصرف آن به سالخوردگان و بیماران قلبی توصیه می شود.

آیا می دانستی که میزان عملکرد و دقت افرادی که به مدت طولانی هر شب کمتر از شش ساعت می خوابند همانند زمانی است که فرد به مدت سه روز متوالی نخوابد .

آیا می داستی که در جهان فقط پنج هزار نفر وجود دارند که از بهره هوشی صد و هفتاد و شش برخوردارند ، در حالی که انسانهاى معمولی از بهره هوشی بین هشتاد و پنج تا صد و پانزده برخوردارند.

آیا می دانستی ویتامین ب 6 باعث خوشحالی و سرحال بودن میشود، این نوع ویتامین را میتوانید براى مثال با خوردن ماهی و جیگر و موز و فندق بدست بیاورید.

آیا می دانستی که نیکوتین سبب افزایش قند خون افراد سیگارى میشود و در نتیجه در افرادى که بیمارى دیابت دارند عاملی خطرناک است با توجه به اینکه نیکوتین و به ویژه منواکسیدکربن در بروز کورى در دیابتی ها سهیم هستند.

آیا می دانستی که در آمریکا روزانه دویست نفر در اثر سرطان ریه جان خود را از دست میدهند که حدود صد و نود نفرشان سیگارى هستند.

آیا می دانستی که در هنگام خنده، ششها تحت فشار زیاد ، مقدار زیادى هوا با سرعت صد کیلومتر در ساعت به بیرون پرتاب میکنند.

آیا می دانستی دما در نوک سیگار «محل سوخت» 900 درجه سانتیگراد میباشد.

آیا میدانستی که از هر600 میلیون کره آسمانى دریکى از آنها امکان زندگى هست با این حساب میلیاردها سیاره مسکونى مى باشند که زمین یکى از آنهاست.

آیا می دانستی که در سال هزار و پانصد و سی و سه میلادى یک اتاق پر از طلا و نقره ( حدود یک میلیارد پوند ) به آدم ربای اسپانیایی ، بنام « فرانسیسکو پیزارو» ،برای آزاد کردن آخرین امپراطور پرو پرداخت شد.

آیا می دانستی اگر قصد دارید فشارخون خود را اندازه گیری ، حداقل نیم ساعت قبل از اندازه گیری فشارخون ، از فعالیت های شدید ، خوردن غذای سنگین ، دارو ، نوشیدن قهوه و کشیدن سیگار خودداری .

آیا می دانستی که سرطان مری یکی از شایعترین سرطانهای دستگاه گوارش است. مصرف زیاد و طولانی مدت چای داغ ، الکل ، مواد سوزاننده و قلیایی ، سیگار کشیدن ، کمبود ویتامین آ و قرار گرفتن در معرض پرتوهای رادیواکتیو از عوامل خطرساز برای سرطان مری محسوب می شوند.

آیا می دانستی که مارها و ببرهاى استرالیایی که چشمهایشان توسط پرندگان کور شده است به راحتی میتوانند به زندگی خود ادامه دهند ، این خود دلیل قانع کننده ایست که بعضی از حیوانات از قدرتهاى فوق العاده عجیبی برخوردارند.

آیا می دانستی که روغن زیتون سرشار از ویتامین «اى» است اما این ویتامین با سرخ کردن تخریب می شود از اینرو بهترین راه استفاده از روغن زیتون افزودن آن به غذا درانتهای مراحل پخت یا پس از آن است.

آیا می دانستی روزانه تقریبا هشت هزار زلزله در گوشه کنار کره زمین اتفاق می افتد یا به عبارت دیگر هر یازده ثانیه یک زمین لرزه رخ میدهد.

آیا می دانستی که شیر گاو در بین دیگر پستانداران از نظر ترکیبی بیشتر به شیر انسان نزدیکتر است.

آیا می دانستی که فقط سی درصد از مارهاى دنیا سمی هستند.

آیا می دانستی که چینی ها اولین کسانی بوده اند که از مواد منفجره استفاده نموده اند ، منتهی جهانیان دانشمند مشخصی را که سازنده مواد منفجره می دانند ، آلفرد نوبل سوئدى می باشد که دینامت را ساخت.

آیا می دانستی که دود تنباکو و سیگار حاوى بیش از چهار هزار نوع ماده شیمیایی است که شمار زیادى از آنها مواد محرک یا سمی و سرطان زا هستند.

آیا می دانستی که معنی لغت کانادا به زبان سرخ پوستی یعنی ، روستاى بزرگ.

آیا می دانستی که جمعیت چنین هر چهل و چهار سال یکبار دو برابر شده ، بدین علت بیشتر خانواده هاى چین فقط دارى یک فرزند هستند.

آیا می دانستی که ماهواره هاى جاسوسی را اغلب در ارتفاعات کم بین چهارصد و هشتاد تا نصد و هفتاد کیلومترى قرار داده میشوند. این ماهواره ها می توانند در عرض کمتر از دو ساعت دور زمین گردش کنند و ژس هاى دقیق از مراکز نظامی بگیرند.

آیا می دانستی که تا بحال سه هزار گونه مختلف مار در دنیا شناسایی شده است.

آیا می دانستی که یکی از سمی ترین حیوانات دنیا نوعی عروس دریایی است که سم آن در کمتر از دو دقیقه قربانی خود را میکشد.

آیا می دانستی که پوست سیب 5 برابر سیب ویتامین دارد.

آیا می دانید که بزرگترین سالاد دنیا با وزن دو هزار و شصت کیلو گرم توسط جوانان دهکده کوتلینکی درست شد.

آیا میدانستی که خمیازه بخشی از مراسمی است که پنگوئن نر در فصل جفتگیری برای جذب پنگوئن ماده اجرا می کند.

آیا می دانستی که اولین بار رنگ مو به سال هزار و نهصد و نه میلادى توسط یک شیمیدان فرانسوى بنام یوگن شالر به شکل امروزى ساخته شد.

آیا می دانستی که طولانی ترین دوران پادشاهی بر اساس مدارک تاریخی متعلق به پادشاه مصر میباشد که تقریبا" دو هزار و سیصد سال پیش از میلاد در زمانی که نوزادی بیش نبود تاج گذاری کرد و سلطنت او نود و چهار سال بطول انجامید.

آیامی دانستی که طولانی ترین نام کوچک متعلق به یک دختر آمریکایی است . نام کوچک او سی و نه حرف دارد.

_________________
کوکا کولا در اصل سبزرنگ است

عمومی‌ترین نام در جهان محمد است

اسم تمام قاره‌ها با همان حرفی که آغاز شده است پایان میابد

مقاومترین ماهیچه در بدن ، زبان است

کلمه "ماشین‌تحریر" طولانیترین کلمه ای است که میتوان با استفاده از حروف تنها یک ردیف کیبورد ساخت

چشمک زدن زنان ، تقریباً دوبرابر مردان است

شما نمیتوانید با حبس نفستان ، خودکشی کنید

محال است که آرنجتان را بلیسید

وقتی که عطسه میکنید مردم به شما "عافیت باش" میگویند ، چرا که وقتی عطسه میکنید قلب شما به اندازه یک میلیونیم ثانیه می‌ایستد

خوکها به لحاظ فیزیک بدنی ، قادر به دیدن آسمان نیستند

وقتی که به شدت عطسه میکنید ، ممکن است یک دنده شما بشکند و اگر عطسه خود را حبس کنید ، ممکن است یک رگ خونی در سر و یا گردن شما پاره شود و بمیرید

هر خال "شاه" در بازی ورق ، نشانه یکی از پادشاهان بزرگ تاریخ است:
Spades - King David خال پیک : شاه‌دیوید
Clubs - Alexander the Great, خال گشنیز : اسکندر کبیر
Hearts - Charlemagne خال دل : شارلمانی...امپراتور فرانسه بزرگ
Diamonds - Julius Caesar. خال خشت : ژولیوس سزار

کد:
111,111,111 x 111,111,111 == 12,345,678,987,654,321اگر در پارکی ، پیکره شخصی بر روی اسبی قرار داشته باشد که هر دو پای جلویی آن اسب به هوا بلند شده باشد ، نشانه آن است که آن شخص در جنگ کشته شده است...اگر یک پای اسب به هوا بلند شده باشد ، نشانه آن است که آن فرد در جنگ زخمی شده است...اگر هر چهار دست و پای اسب بر روی زمین باشد ، نشانه آن است که آن شخص به مرگ طبیعی مرده است

جلیقه ضد گلوله ، ضد آتش ، برف‌پاک‌کنهای شیشه جلوی اتومبیل و چاپگرهای لیزری توسط زنان اختراع شدند

تنها غذایی که فاسد نمیشود عسل است

کروکودیل نمیتواند زبانش را به بیرون دراز کند

حلزون میتواند سه سال بخوابد

تمامی خرس‌های قطبی چپ‌دست هستند

در سال 1987 خطوط هوایی "امریکن ایرلاینز" توانست با حذف یک دانه زیتون از هر سالاد سرو شده در پروازهای درجه یک خود ، چهل هزاردلار صرفه‌جویی کند

پروانه‌ها با پاهایشان میچشند

فیلها تنها جانورانی هستند که قادر به پریدن نیستند

در 4000 سال قبل ، هیچ حیوانی اهلی نبود

بطور متوسط ، مردم آنقدر از عنکبوتها میترسند که نمیتوانند آنها را بکشند

مورچه همیشه بر روی سمت راست بدن خود سقوط میکند

صندلی الکتریکی توسط یک دندانپزشک اختراع شد

قلب انسان فشاری کافی ایجاد میکند تا به فاصله 30 فوتی (تقریباً 8 متر) خون را به خارج از بدن پمپاژ کند

موشهای صحرایی چنان سریع تکثیر پیدا میکنند ،که در عرض هجده ماه دو موش صحرایی قادرند یک میلیون فرزند داشته باشند

استفاده از هدفون در هر ساعت ، باکتریهای موجود در گوش شما را تا هفتصد برابر افزایش میدهد

فندک قبل از کبریت اختراع شد

روژلب حاوی فلس ماهی است

نظیر اثرانگشت ، اثر زبان هر شخص نیز متفاوت است


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
buy tadalafil no prescription
پنجشنبه 15 آذر 1397 03:07 ب.ظ

You actually revealed this terrifically!
ou acheter du cialis pas cher cialis generique 5 mg cialis 5 mg effetti collateral rezeptfrei cialis apotheke cialis diario compra only now cialis for sale in us low cost cialis 20mg cialis tablets for sale cialis generic tadalafil buy cialis 5mg billiger
Cialis online
چهارشنبه 14 آذر 1397 07:12 ب.ظ

With thanks! Ample write ups.

canada discount drugs cialis free generic cialis cialis name brand cheap cialis kaufen cialis alternative cialis canada cialis 100 mg 30 tablet generic cialis 20mg uk cialis e hiv we recommend cheapest cialis
Online cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 05:34 ق.ظ

You actually suggested this exceptionally well!
cuanto cuesta cialis yaho viagra vs cialis vs levitra when can i take another cialis non 5 mg cialis generici cialis generika miglior cialis generico cialis generika in deutschland kaufen cialis daily reviews cialis billig cialis authentique suisse
buy cialis germany
سه شنبه 13 آذر 1397 06:18 ب.ظ

Appreciate it! A lot of knowledge!

cialis for sale sublingual cialis online cialis herbs cialis 5 mg funziona cialis australia org cialis online import cialis free generic cialis rx cialis para comprar cialis pills
Cialis online
سه شنبه 13 آذر 1397 07:07 ق.ظ

This is nicely said! !
price cialis wal mart pharmacy cialis ahumada cialis diario compra how do cialis pills work only best offers cialis use rx cialis para comprar cialis canadian drugs cialis taglich cialis 20mg prezzo di cialis in bulgaria
Buy cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 07:08 ب.ظ

You made your point.
cialis 5 effetti collaterali cialis 05 safe site to buy cialis online cialis kamagra levitra interactions for cialis prices on cialis 10 mg viagra vs cialis cost of cialis cvs tadalafil cialis online nederland
Buy generic cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 06:47 ق.ظ

Superb postings. Regards!
cialis preise schweiz how much does a cialis cost viagra or cialis the best site cialis tablets only here cialis pills cialis uk price cialis per pill cialis dosage recommendations cialis 10 doctissimo legalidad de comprar cialis
Cialis canada
یکشنبه 11 آذر 1397 06:40 ب.ظ

Amazing loads of great facts.
cialis 20mg prix en pharmacie cialis tadalafil only now cialis for sale in us cialis savings card cialis flussig side effects for cialis cialis para que sirve cialis coupon cialis reviews cialis patentablauf in deutschland
Cialis canada
یکشنبه 11 آذر 1397 06:18 ق.ظ

Nicely put, Thanks a lot.
buy cialis online legal where cheapest cialis cialis tablets australia generic cialis 20mg tablets cialis 50 mg soft tab we use it cialis online store cialis cost cialis 20mg prix en pharmacie buy cialis rezeptfrei cialis apotheke
Buy cialis online
شنبه 10 آذر 1397 07:02 ب.ظ

You mentioned that perfectly.
compare prices cialis uk dose size of cialis try it no rx cialis generico cialis mexico viagra vs cialis cialis dose 30mg how to purchase cialis on line cialis 200 dollar savings card side effects of cialis cialis for bph
Cialis online
شنبه 10 آذر 1397 05:56 ق.ظ

Fine forum posts. Thanks a lot.
cialis 20 mg cost enter site natural cialis cialis prices cialis generika cialis 20 mg best price we like it cialis price buy brand cialis cheap link for you cialis price cialis coupon cialis pills price each
buy cialis with no prescription
جمعه 9 آذر 1397 06:39 ب.ظ

Cheers. Ample forum posts!

cialis uk next day buy online cialis 5mg brand cialis nl cialis generisches kanada generic cialis pill online cialis purchasing cialis herbs cialis per paypa viagra vs cialis vs levitra generic cialis tadalafil
buy cialis us pharmacy
جمعه 9 آذر 1397 06:52 ق.ظ

Very well voiced really! .
cialis cost how to purchase cialis on line ou trouver cialis sur le net compare prices cialis uk no prescription cialis cheap safe site to buy cialis online female cialis no prescription generic cialis pro trusted tabled cialis softabs cialis 20 mg
Cialis pills
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:37 ب.ظ

You have made the point!
cialis 50 mg soft tab cialis soft tabs for sale sialis cialis professional from usa only now cialis 20 mg weblink price cialis only best offers cialis use cialis preise schweiz cialis ahumada prix de cialis
Cialis generic
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:54 ق.ظ

Nicely put, Regards.
tadalafilo tadalafil 10 mg cialis online cialis in sconto prices on cialis 10 mg comprar cialis 10 espa241a generic cialis pill online cialis purchasing enter site natural cialis deutschland cialis online
Cialis canada
چهارشنبه 7 آذر 1397 07:00 ب.ظ

Amazing material, Kudos.
no prescription cialis cheap buy online cialis 5mg cialis manufacturer coupon brand cialis generic cialis kaufen wo cialis 20mg cialis therapie cialis pills price each cialis farmacias guadalajara cialis ahumada
buy cialis online
چهارشنبه 7 آذر 1397 07:21 ق.ظ

Thank you, Plenty of info!

weblink price cialis how does cialis work how much does a cialis cost cialis 05 calis cialis generique price cialis per pill cialis 100mg suppliers cialis generico milano free generic cialis
recomendada
چهارشنبه 25 مهر 1397 03:43 ب.ظ
Howdy! This post could not be written any better!
Reading through this post reminds me of my good old room mate!
He always kept chatting about this. I will forward this post to him.
Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!
hair loss regrowth products
چهارشنبه 25 مهر 1397 08:22 ق.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your
site and in accession capital to claim that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
Anyway I'll be subscribing to your augment and even I achievement
you access consistently quickly.
health and beauty affiliate programs
سه شنبه 24 مهر 1397 12:10 ق.ظ
I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it
up! I'll go ahead and bookmark your website to come back down the road.
Many thanks
diätpillen die wirken
دوشنبه 16 مهر 1397 09:41 ب.ظ
Inspiring quest there. What happened after? Good luck!
Cialis 20 mg
چهارشنبه 11 مهر 1397 04:20 ق.ظ

Whoa many of superb facts.
cialis online napol cialis generico postepay cialis tablets for sale buy cialis online cheapest acheter cialis kamagra cialis cost dosagem ideal cialis wow cialis tadalafil 100mg purchase once a day cialis cialis qualitat
buy cialis uk
دوشنبه 9 مهر 1397 03:22 ق.ظ

Whoa quite a lot of helpful tips!
achat cialis en europe we recommend cheapest cialis cialis tadalafil online click here cialis daily uk buy cheap cialis in uk when can i take another cialis cialis online napol cialis para que sirve cost of cialis cvs cialis generico postepay
pharmacy canada reviews
یکشنبه 1 مهر 1397 05:56 ق.ظ

Fantastic knowledge. Regards.
canadian pharmacy viagra brand canadian pharmacies without an rx canada online pharmacies for men online pharmacies india canadian pharmaceuticals reviews drugs for sale on internet canadian medications by mail canada online pharmacy canadian drug aarp recommended canadian pharmacies
http://cialisda.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 06:33 ب.ظ

Appreciate it, Lots of facts!

cialis therapie cilas buying cialis on internet cialis et insomni cialis online holland tesco price cialis generic cialis at the pharmacy cialis kaufen bankberweisung online prescriptions cialis buy online cialis 5mg
http://cialisonli.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 10:51 ق.ظ

Thanks! Excellent information!
cialis farmacias guadalajara best generic drugs cialis generic cialis review uk cialis pills cialis price thailand prezzo di cialis in bulgaria we choice cialis pfizer india how do cialis pills work cialis with 2 days delivery bulk cialis
Buy viagra
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:18 ق.ظ

Terrific stuff. Kudos!
buy viagra online prescription buy viagra online with paypal where to order viagra online buy viagra online prescription where can you buy viagra online where to buy viagra without a prescription buy generic viagra online cheap buy viagra without prescription buy generic sildenafil where to buy generic viagra online
Online cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 11:13 ق.ظ

This is nicely expressed. .
generic cialis pro cialis official site cialis cipla best buy cialis super kamagra trusted tabled cialis softabs cialis en 24 hora 5 mg cialis coupon printable cialis official site cialis soft tabs for sale cialis diario compra
круглосуточный онлайн кредит на карту в украине
شنبه 22 اردیبهشت 1397 10:06 ق.ظ
онлайн кредит без процентов
онлайн кредит на карту украина
круглосуточные займы онлайн
оформить займ без отказа на карту
займ на карту без процентов
быстро займ на карту онлайн круглосуточно
онлайн кредиты на карту украина
Buy cialis online
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 11:48 ق.ظ

Cheers, Helpful information!
cialis daily cialis 5 mg buy cialis without a doctor's prescription we use it 50 mg cialis dose cialis coupon click here cialis daily uk callus cialis for bph cost of cialis per pill cialis 5 mg
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
کوچک کننده بینی کره ای اصل عطر زنانه لالیک Lalique le Parfum کرم کانگورو جادوی زیبائی موبر دائمی پاریس بیوتی